Bizi takip edin:

Software & Research

Home Neden Suwen?

Neden Suwen?

Büyüyen bir pazarın ikinci büyük oyuncusu

Suwen, son 5 yılda yıllık ortalama %14,6 büyüyerek 6,6 milyar TL hacme ulaşan kadın iç giyim, çorap, plaj giyim ve ev giyim sektörünün, mağaza sayısı ve ciro büyüklüğü açısından ikinci büyük oyuncusudur.

Sektörünün en hızlı büyüyen şirketi

Son beş yılda mağaza sayısını 3,3 kat artırarak 111’e, cirosunu ise 4,7 kat artırarak 149 milyon TL’ye ulaştıran Suwen, 2021 yılında 35 yeni mağaza açmayı, cirosunu ise 318 milyon TL’ye yükseltmeyi hedeflemektedir.

Sürdürülebilir yüksek kârlılık

Pandemiye rağmen 2020 yıl sonu itibariyle %62 brüt kar marjı, %29 FAVÖK marjı üreten Suwen, FAVÖK’ünü son üç yılda yıllık ortalama %50 artırmayı başarmıştır. 2021 yılında ise %30 marj ile 95 milyon TL FAVÖK hedeflenmektedir.

Geleceği parlak bir şirket

2020 yılında e-ticaret gelirlerini 6,8 kat artırarak ciro içindeki payını %15’e yükselten Suwen, önümüzdeki dönemde de dijital kanallara odaklanmayı, yeni mağaza açılışları ile yurt içi penetrasyonunu genişletmeyi ve başta Romanya ve Irak olmak üzere yurt dışı pazarlara hem e-ticaret olarak hem de fiziki mağazalarla açılmayı planlamaktadır. Suwen, beş yıl içinde yaklaşık 1 milyar TL ciroya ve %13 net kar marjına ulaşmayı hedeflemektedir.

Tam profesyonel bir yönetim

Suwen’in son yıllardaki istikrarlı ve güçlü büyümesinin arkasında tam profesyonel, işini ehli bir yönetim vizyonu var. Suwen üst yönetimi, ürün geliştirme ve pazarlama, satış, saha yönetimi ve e-ticaret alanlarında derin bir deneyime ve bilgiye sahiptir.