Bizi takip edin:

Software & Research

Home Başarı Hikayesi

Başarı Hikayesi

2003 yılında kurulan Suwen 2005 yılında çok bölümlü mağazalarda ilk satışına başlamıştır. Suwen 2007 yılında kendi markasıyla ilk mağazasını açtıktan sonra hızlı bir büyüme süreci içine girmiştir. 2017 yılında Türkiye’nin orta ölçekli ve potansiyel sahibi şirketlerine büyüme sermayesi sağlayarak ortak olmayı hedefleyen bir özel sermaye yatırım fonu olan Taxim Capital (“Intilux Sàrl”) ile ortak olarak kurumsallaşma yönünde önemli adımlar atmıştır.

 

Aralık 2020’de 35 ilde 111 mağaza sayısına ulaşan Suwen direkt satış ve e-ticaret kanalıyla hızlı büyümesini devam ettirmiştir. Bugün itibarıyla 36 ilde 116 mağaza, 1.200’den fazla ürün ve %90’ı kadın olan toplam 573 çalışanıyla faaliyetlerine devam eden Suwen sadece yurtiçinde değil yurtdışında da iddialı bir konuma doğru ilerlemektedir.

Kıbrıs, BAE (Duabi), İsrail ve Azerbaycan’da bulunan toptan satış kanalı üzerinden ürünlerinin satışını gerçekleştiren Suwen Romanya ve Irak’ta kendi markasıyla ilk mağazalarını açmayı ve internet üzerinden satışlara başlamayı planlamaktadır. Aynı zamanda ürünlerini Doğu Avrupa, Balkanlar, Kafkasya, Ortadoğu, Körfez Bölgesi, Afrika ile Orta ve Uzak Doğu Asya bölgelerine sunmayı hedeflemektedir.