Bizi takip edin:

Software & Research

Ana Sayfa Başarı Hikayesi

Başarı Hikayesi

2003 yılında kurulan Suwen 2005 yılında çok bölümlü mağazalarda ilk satışına başlamıştır. Suwen 2007 yılında kendi markasıyla ilk mağazasını açtıktan sonra hızlı bir büyüme süreci içine girmiştir. 2017 yılında Türkiye’nin orta ölçekli ve potansiyel sahibi şirketlerine büyüme sermayesi sağlayarak ortak olmayı hedefleyen bir özel sermaye yatırım fonunca kurulan Intilux Sàrl ile ortak olarak kurumsallaşma yönünde önemli adımlar atmıştır.

 

Aralık 2021’de Türkiye’nin 39 ilinde 142 mağaza sayısına ulaşan Suwen direkt satış ve e-ticaret kanalıyla hızlı büyümesini devam ettirmiştir. Bugün itibarıyla 39 ilde 142 mağaza, 1.500’e yakın ürün ve yaklaşık %90’ı kadın olan toplam 684 çalışanıyla faaliyetlerine devam eden Suwen sadece yurtiçinde değil yurtdışında da iddialı bir konuma doğru ilerlemektedir.

Suwen Türkiye’deki perakende ağını genişletmenin yanı sıra Romanya’da faaliyet göstermektedir. Ayrıca Irak, Azerbaycan, Kıbrıs, İsrail ve Filistin’de üçüncü tarafların işlettiği satış noktalarında da faaliyetlerine devam etmektedir.

 

Suwen orta ve uzun vadede Romanya başta olmak üzere yurtdışı pazarlarında büyümeyi hedeflemektedir.