Bizi takip edin:

Software & Research

Ana Sayfa Yönetim Kurulu

Yönetim Kurulu

Birol Sümer

Yönetim Kurulu Başkanı

11.12.2020 tarihli Genel Kurul toplantısında yönetim kurulu başkanı olarak üç yıl görev yapmak üzere seçilen Birol Sümer, Boğaziçi Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği bölümünde lisans eğitimini, Marmara Üniversitesi Uluslararası Ekonomi ve Kalkınma bölümünde ise yüksek lisansını tamamlamıştır. Kariyerinde; Bankacılık ve danışmanlık sektöründe çeşitli yöneticilik pozisyonlarında bulunmuştur. Esbank’ta Teknolojiden sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı ve PWC’de Bankacılık sektör liderliği  görevlerini üstlenmiştir.

Yaklaşık 13 yıldır Acıbadem Sağlık Grubu’nda önce Genel Müdür Yardımcılığı pozisyonunda ve halen İcra Kurulu Üyesi olarak görevine devam eden Sümer, Bilgi Teknolojileri ve Sistemleri, İnovasyon, Satınalma, Lojistik ve Biyomedikal, İnsan Kaynakları, Teknik Altyapı ve Destek servisleri gibi merkezi operasyon departmanlarından sorumludur. Bu görev ve sorumluluklarının yanında gurup bünyesindeki Acıbadem Teknoloji A.Ş de Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Genel Müdürlük görevlerini de yürütmektedir.

Murat Yalçın Nak

Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

11.12.2020 tarihli Genel Kurul toplantısında yönetim kurulu başkan yardımcısı olarak üç yıl görev yapmak üzere seçilen Murat Yalçın Nak, lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünde, İşletme Yüksek Lisansını (MBA) ABD Chicago’daki Northwestern Üniversity J.L. Kellogg Graduate School of Management’ta tamamlamıştır. Nak, yüksek öğrenimini TEV (Türk Eğitim Vakfı), American Fulbright ve VKV (Vehbi Koç Vakfı) bursiyeri olarak geçirmiştir. Taxim Capital’da görev almadan önce 6 yıl boyunca Acıbadem Sağlık Grubu’nda ticari operasyonlardan (hastaneler, tıp merkezleri, hekim ödemeleri, sigorta şirketleri, bütçeleme, fiyatlama, uluslararası iş geliştirme, kurumsal iletişim vb) sorumlu genel müdür yardımcısı (COO) olarak görev yapmıştır. Acıbadem öncesinde, Memorial Sağlık Grubu’nda genel müdür ve yönetim kurulu üyesi olarak 3 yıl, PwC’nin strateji ve yönetim danışmanlık bölümü olan PwC Consulting’de ülke direktörü olarak 2 yıl, Dünyanın en saygın strateji danışmanlık şirketi olarak bilinen McKinsey’de müşteri ilişkileri ve proje müdürü olarak 5 yıl ve hızlı tüketim malları sektöründe dünyanın en büyük kurumlarından olan Procter&Gamble’ın Almanya ve Türkiye ofislerinde planlama ve ürün yönetimi müdürü olarak toplam 7 yıl görev yapmıştır. Geçmişte TKYD (Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği) yönetim kurulu üyeliğinde bulunmuştur. Halihazırda TOBB’un (Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği) Girişim Sermayesi Meclisi ve Endeavor’un İstanbul şubesi üyesidir.

Ali Bolluk

Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdür

11.12.2020 tarihli Genel Kurul toplantısında yönetim kurulu üyesi olarak üç yıl görev yapmak üzere seçilen Ali Bolluk, aynı zamanda Şirket’in genel müdürü olarak görev almaktadır. Marmara Üniversitesi İşletme bölümü mezunu olan Ali Bolluk; yönetiminde yoğun bir şekilde söz sahibi olduğu aile şirketlerinde (Kayalar İnşaat grubu bünyesindeki Kapet Petrol Ür.Paz.San.Ltd.Şti., Kuzuluk Su Ve Su Ür.Tur.Tic.Ltd.Şti. ve Şerefiye Kaynak Suyu İşl. A.Ş.) Satınalma Direktörlüğü ve Genel Müdürlük yapmıştır. Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak 2014 yılından itibaren Şirket yönetiminde görev almaktadır.

Selahattin Zoralioğlu

Yönetim Kurulu Üyesi

11.12.2020 tarihli Genel Kurul toplantısında yönetim kurulu üyesi olarak üç yıl görev yapmak üzere seçilen Selahattin Zoralioğlu, lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünde, İşletme Yüksek Lisansını (MBA) ise ABD Chicago’daki Northwestern Üniversity J.L. Kellogg Graduate School of Management’ta tamamlamıştır.  Taxim Capital’da görev almadan önce, merkezi Londra’da bulunan bir özel sermaye yatırım fonu olan Pamplona Capital Management firmasının ortaklarından biri olarak 9 yıl boyunca görev yapmıştır. Pamplona’daki görevi süresince Avrupa’da başarılı yatırımlarda bulunmuş ve ayrıca fonun Türkiye’deki yatırım çalışmalarını yürütmüştür. Pamplona’dan önce dünyanın en saygın yatırım bankalarından biri olarak bilinen Merrill Lynch’in Londra’daki yatırım bankacılığı bölümünde şirket birleşme ve satın alma işlemlerinde görev yapmıştır. Dünyanın en saygın strateji danışmanlık şirketi olarak bilinen McKinsey’de ise Türkiye’deki ve Körfez bölgesindeki şirketler için strateji geliştirme ve operasyonel gelişim konularına yönelmiştir.

Serkan Sadık Kızıl

Yönetim Kurulu Üyesi

11.12.2020 tarihli Genel Kurul toplantısında yönetim kurulu üyesi olarak üç yıl görev yapmak üzere seçilen Serkan Sadık Kızıl, lisans eğitimini Orta Doğu Teknik Üniversitesi Ekonomi bölümünde, İşletme Yüksek Lisansını (MBA) ise ABD Florida Üniversitesi Hough Graduate School of Business’da tamamlamıştır. Taxim Capital’da görev almadan önce Abu Dhabi Devleti’nin sahip olduğu yatırım grubu Invest AD’nin (ADIC) özel sermaye yatırımları bölümünün genel müdürü olarak Fon’un, Türkiye, Körfez Bölgesi ve Kuzey Afrika’daki yatırımlarını yönetmiştir. 2008 yılında, şirketin Türk özel sermaye yatırım ofisini ve takımını kurmuştur. Görevi süresince, çeşitli şirketlerin yönetim kurulu başkanlığı, başkan yardımcılığı ve üyeliği görevlerinde bulunmuştur. Invest AD öncesinde ise dünyanın en saygın yatırım bankalarından biri olarak bilinen Goldman Sachs’ın New York ve Londra’daki yatırım bankacılığı bölümlerinde yönetici direktör olarak toplam 9 yıl çalışmıştır. Goldman Sachs’taki görevi süresince pek çok birleşme ve satın almada, özel sermaye yatırımlarında, finansman, halka arz, sermaye artırımı ve borç işlemlerinde rol almıştır. İş hayatına denetim ve danışmanlık şirketi Coopers & Lybrand’in İstanbul ofisinde başlayan Kızıl, aynı zamanda yönetiminde yoğun biçimde söz sahibi olduğu bir aile şirketi ortamından gelmektedir.

Fatih Koç

Yönetim Kurulu Üyesi

2005-2010 yılları arasında Boğaziçi Üniversitesi’nde işletme bölümü eğitimi alan Fatih Koç, 2010 yılında lisans derecesi ile mezun olmuştur. 2010-2012 yılları arasında EY Türkiye’de Bağımsız Denetim, 2012-2018 yılları arasında EY Türkiye’de Kurumsal Finansman birimlerinde çeşitli kademelerde çalışmıştır. EY Türkiye Kurumsal Finansman biriminde üretim, tüketici ürünleri, gıda, teknoloji, sağlık gibi çeşitli sektörlerde 30’dan fazla projede yer almış, bunların bir çoğunda proje müdürü olarak finansal durum tespit çalışmalarını yönetmiştir. Fatih Koç, Mayıs 2018’de çalışmaya başladığı Şirket’te Mali İşlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev almaktadır.