Bizi takip edin:

Software & Research

Ana Sayfa Yönetim Kurulu

Yönetim Kurulu

Birol Sümer

Yönetim Kurulu Başkanı

11.12.2020 tarihli Genel Kurul toplantısında yönetim kurulu başkanı olarak üç yıl görev yapmak üzere seçilen Birol Sümer, Boğaziçi Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği bölümünde lisans eğitimini, Marmara Üniversitesi Uluslararası Ekonomi ve Kalkınma bölümünde ise yüksek lisansını tamamlamıştır. Kariyerinde; Bankacılık ve danışmanlık sektöründe çeşitli yöneticilik pozisyonlarında bulunmuştur. Esbank’ta Teknolojiden sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı ve PWC’de Bankacılık sektör liderliği  görevlerini üstlenmiştir.

Yaklaşık 13 yıldır Acıbadem Sağlık Grubu’nda önce Genel Müdür Yardımcılığı pozisyonunda ve halen İcra Kurulu Üyesi olarak görevine devam eden Sümer, Bilgi Teknolojileri ve Sistemleri, İnovasyon, Satınalma, Lojistik ve Biyomedikal, İnsan Kaynakları, Teknik Altyapı ve Destek servisleri gibi merkezi operasyon departmanlarından sorumludur. Bu görev ve sorumluluklarının yanında gurup bünyesindeki Acıbadem Teknoloji A.Ş de Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Genel Müdürlük görevlerini de yürütmektedir.

Ali Bolluk

Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdür

11.12.2020 tarihli Genel Kurul toplantısında yönetim kurulu üyesi olarak üç yıl görev yapmak üzere seçilen Ali Bolluk, aynı zamanda Şirket’in genel müdürü olarak görev almaktadır. Marmara Üniversitesi İşletme bölümü mezunu olan Ali Bolluk; yönetiminde yoğun bir şekilde söz sahibi olduğu aile şirketlerinde (Kayalar İnşaat grubu bünyesindeki Kapet Petrol Ür.Paz.San.Ltd.Şti., Kuzuluk Su Ve Su Ür.Tur.Tic.Ltd.Şti. ve Şerefiye Kaynak Suyu İşl. A.Ş.) Satınalma Direktörlüğü ve Genel Müdürlük yapmıştır. Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak 2014 yılından itibaren Şirket yönetiminde görev almaktadır.

Selahattin Zoralioğlu

Yönetim Kurulu Üyesi

11.12.2020 tarihli Genel Kurul toplantısında yönetim kurulu üyesi olarak üç yıl görev yapmak üzere seçilen Selahattin Zoralioğlu, lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünde, İşletme Yüksek Lisansını (MBA) ise ABD Chicago’daki Northwestern Üniversity J.L. Kellogg Graduate School of Management’ta tamamlamıştır.  Taxim Capital’da görev almadan önce, merkezi Londra’da bulunan bir özel sermaye yatırım fonu olan Pamplona Capital Management firmasının ortaklarından biri olarak 9 yıl boyunca görev yapmıştır. Pamplona’daki görevi süresince Avrupa’da başarılı yatırımlarda bulunmuş ve ayrıca fonun Türkiye’deki yatırım çalışmalarını yürütmüştür. Pamplona’dan önce dünyanın en saygın yatırım bankalarından biri olarak bilinen Merrill Lynch’in Londra’daki yatırım bankacılığı bölümünde şirket birleşme ve satın alma işlemlerinde görev yapmıştır. Dünyanın en saygın strateji danışmanlık şirketi olarak bilinen McKinsey’de ise Türkiye’deki ve Körfez bölgesindeki şirketler için strateji geliştirme ve operasyonel gelişim konularına yönelmiştir.

Çiğdem Ferda Arslan

Yönetim Kurulu Üyesi / Ürün Geliştirme ve Üretimden Sorumlu GMY

İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi ve İstanbul Moda Akademisi Moda Yönetimi mezunu olan Ç. Ferda Arslan, üniversite hayatının başladığı 1996 yılından itibaren aile işi olan iç giyim konfeksiyon üretiminde aktif ve etkin bir rol üstlenmiştir. Üniversite sonrasında dil eğitimi için İngiltere’de bulunmuş olup dönüşünde dünyaca ünlü giyim markalarına uzun yıllar iç giyim ve pijama üretimi yapmıştır. Bu üretimlerin yapılacağı fabrika ve makine yatırım süreçlerini bizzat yönetmiş, aile şirketindeki iç giyim konfeksiyonuna teknolojik makine yatırımları yaptırıp bu şirketin Türkiye’nin en büyük sutyen üretim parkuruna ulaşmasına katkı sağlamıştır. Çiğdem Ferda Arslan, 03.08.2005 tarihinde Şirket’e ortak olmuş olup, bu tarihten itibaren Şirket’te Ürün Geliştirme ve Üretimden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görevine devam etmektedir.

Müge Tuna

Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi

29.07.2022 tarihli Genel Kurul toplantısında bağımsız yönetim kurulu üyesi olarak seçilen Müge Tuna, 1984 yılında Üsküdar Amerikan Koleji’ni bitirmesini takiben, Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi bölümünden 1988’de mezun olmuş ve aynı üniversitede 1991 yılında MBA programını tamamlamıştır.

Müge Tuna, 1991-1996 yılları arasında Türkiye Sınai Kalkınma Bankası’nda Hazine departmanında çeşitli kademelerde çalışmış; daha sonra 2002 yılına kadar 6 yıl boyunca Yatırım Bankacılığı Müdürü olarak görev yapmıştır. 2004-2013 yılları arasında Garanti Yatırım Menkul Değerler A.Ş.’de sırasıyla Yatırım Bankacılığı’nda Müdürlük ile Özel Sermaye ve Yatırım Bankacılığı bölümlerinde Genel Müdür Yardımcılığı görevlerini yürütmüştür. Müge Tuna, 2013-2015 yılları arasında Garanti Yatırım’da Araştırma Bölümünden sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevini sürdürmüş olup; 2017-2019 yılları arasında Emaar Square Mall Türkiye Genel Müdürlüğünü yapmıştır. 2019 yılından itibaren Canyon Venture Partners – Clairfield International Türkiye Partner Ofisinde Yönetici Direktör olarak görev yapmaktadır.

2010 yılından itibaren TÜYİD Yönetim Kurulu Üyeliğini takiben, TÜYİD Yüksek İstişare Konseyi Üyeliği ile TÜSİAD Sermaye Piyasaları Çalışma Grubu Üyeliği ve 2016’dan itibaren Professional Women Network (PWN)’de komite üyelikleri devam etmektedir. Ayrca halen Bilgi Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde doktora çalışmalarını sürdürmektedir.

Mehmet Tarkan Ander

Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi

29.07.2022 tarihli Genel Kurul toplantısında bağımsız yönetim kurulu üyesi olarak seçilen Mehmet Tarkan Ander, İstanbul Maarif Koleji’nin ardından, Londra Schiller University’de başladığı lisans eğitimini Bilkent Üniversitesi İşletme bölümünde tamamlamıştır. Alışveriş merkezleri yatırımı yapan ve her türlü gayrimenkul yatırım, tasarım, yönetim ve geliştirme alanlarında faaliyet gösteren Avrupa’nın en büyük global oyuncularından; Cefic, Ece ve Multi Co. şirketlerinde üst düzey görevlerde bulunduktan sonra, iki ortağı ile 2006 yılında Avmpartners şirketini kurmuş, sonrasında yine aynı sektörde bulunan global oyunculardan MFI şirketi ile ortaklık yapmıştır. Avmpartners kısa süre içerisinde hizmet verdiği proje hacmi ile ülke ve komşu pazarlarda sektör liderliğini elde etmiştir. Bu dönem içinde sayısız ticari gayrimenkul geliştirmiş, ortakları ile yaklaşık 200’e yakın alışveriş merkezi ve ticari yapılanmaya vesile olmuştur. Türkiye’deki başta alışveriş merkezleri olmak üzere sayısız projenin lokal ve global oyunculara satılmasında büyük rol oynamıştır. Son olarak, 2015 yılında şirketin; mevcut ortakları ile yine aynı sektördeki JLL Türkiye şirketine satışını gerçekleştirmişlerdir. Halen; ana faaliyet alanları; alışveriş merkezleri tasarım, konsept ve iş geliştirme, kiralama ve yönetim, ofis kiralama ve yönetim, sermaye piyasaları, proje inşaat danışmanlığı, stratejik danışmanlık ve değerleme olan JLL Türkiye şirketinde Co-CEO olarak görevini sürdürmektedir.