Bizi takip edin:

Suwen

SuwenCompany

Ana Sayfa Kısaca Suwen

Kısaca Suwen

2003 yılında İstanbul’da, iç giyim dünyasında fark yaratmayı hedefleyen dinamik bir ekip tarafından kurulduk. İlk adımlarımızı 2005 yılında çok bölümlü mağazalarda atarken, 2007’de kendi adımızla açtığımız ilk mağazamız ile hızlı bir yükselişe geçtik. Kurucularımızın vizyonu ve 2017’de özel sermaye yatırım fonu Taxim Capital (Intilux S.àr.l) ile yaptığımız ortaklık sayesinde kurumsallaşma yolunda önemli adımlar attık ve 21 Nisan 2023’te Borsa İstanbul’da işlem görmeye başladık.

Kadın iç giyim, ev giyim ve plaj giyim (KİEP) sektöründe 2003’ten beri yenilikçi ürünler sunan markamızın; 2012’de ev giyim, 2014’te plaj giyim, 2016’da çorap ve aksesuarlar ile ürün yelpazemizi genişlettik. 2023’te ise kozmetik ve parfümeri ürünlerini de portföyümüze ekleyerek güzellik dünyasına adım attık. Üretimimizi ağırlıklı olarak yerel firmalarla iş birliği yaparak gerçekleştiriyor ve güçlü mağaza ağımız ile e-ticaret kanallarımız üzerinden Türkiye’de ve giderek artan ihracat pazarlarında satış yapıyoruz.

Ürünlerimizi bütüncül satış yaklaşımı doğrultusunda (omnichannel) yurtiçi-yurtdışı perakende mağazalar, e-ticaret ve toptan satış kanalları aracılığıyla müşterilerimize ulaştırıyoruz. Ana satış kanalımız olan perakende mağazacılığın yanı sıra, 2019’da kurduğumuz www.suwen.com.tr adresindeki e-ticaret platformumuz ve diğer üçüncü taraf e-ticaret platformları, büyümemizde önemli bir rol oynuyor.

Deloitte’nin 2021 Sektör Raporu’na göre, iç giyim mağaza zincirleri arasında en hızlı büyüyen markalardan biri olduk ve 31 Aralık 2023 itibarıyla Türkiye’nin 49 ilinde 174 mağazaya ulaştık. 2022 yılında uluslararası pazara hızlı bir giriş yaparak, 9’u bayi olmak üzere Kıbrıs’ta 2 ve Romanya’da 7 mağaza ile yurtdışında 18 mağaza açtık ve toplamda 192 mağazaya erişmiş olduk. Günden güne geliştirdiğimiz mağazacılık anlayışımız ve “İçimde Suwen Var” sloganımızla, zamansız ve modern çizgilerdeki tasarımlarımızı dünyanın dört bir yanındaki kadınlara ulaştırmaya devam ediyoruz.