Bizi takip edin:

Software & Research

Ana Sayfa Yönetim Kurulu Başkanı’nın Mesajı

Başkan'ın Mesajı

Değerli paydaşlarımız,

Türkiye kadın iç giyim, ev giyim ve plaj giyim (KİEP) sektöründe faaliyet gösteren şirketimiz Suwen, geçtiğimiz yıllarda mağaza sayısını ve toplam satış alanını hızla büyüten firmalarından biri olmayı başardı. Yurtiçi mağaza sayımız 2017 yıl sonunda 50’den yıllık ortalama %28,9 büyüyerek 2,8 katına çıktı ve 2021 yılı sonunda 138’e ulaştı. Deloitte 2021 Sektör Raporu’na göre, iç giyim mağaza zincirleri arasında 2.sırada bulunan Suwen aynı zamanda Modern Özel Zincir Mağazalar arasında mağaza sayısı bakımından Türkiye’nin en yaygın ikinci mağaza ağına sahiptir.

 

Ipsos Tüketici Panelleri Hazır Giyim Tüketim Endeksi çalışması Türkiye hane bazlı temsiliyet esasına göre 34 ilde 9 bin haneden derlenen hazır giyim alışveriş verilerine göre Suwen, 2020-2021 yılları karşılaştırıldığında, 16 yaş ve üzeri kadın hedef kitlesinde, iç giyim kategorisinde hizmet veren zincir mağazalardan alışverişlerde en büyük alışveriş değerini oluşturan ilk 5 marka içerisinde %180 büyüme oranı ile Türkiye’nin en hızlı büyüyen kadın iç giyim markasıdır.

Bu başarı, uyguladığımız stratejilerin, sektör tecrübesine ve pazar anlayışına sahip profesyonel yönetim ekibimizin ve elbette işlerinde uzman, rekabetçi çalışanlarımızın eseridir.

Özgün bir ürün geliştirme ve pazarlama stratejisi izledik. E-ticaret kanalımız için önemli altyapı yatırımlarımızı tamamladık. İhracat kanalımızı büyümeye hazır hale getirdik. Suwen’in finansal performansında önemli iyileşmeler marka değerine katkı sağladı.

Gerek yurtiçinde gerekse yurtdışında yeni mağazalar açarak mağaza ağımızı genişletmeye devam ederken, çok kanallı bir satış stratejisi ile sürdürülebilir bir büyüme çizgisi yakalamayı temenni ediyoruz.

 

Şimdi yeni bir yola çıkıyoruz. Halka arz başvurumuzun Sermaye Piyasası Kurulu tarafından onaylanmasının ardından gerçekleşen talep toplama sürecimiz başarılı bir şekilde tamamlandı ve şirketimizin %41,1’i halka açıldı.

TSKB liderliğinde, Gedik Yatırım ve Yatırım Finansman eş liderliğinde gerçekleşen halka arzda 71.579 Yurt İçi Bireysel, 75 Yurt İçi Kurumsal ve 5 Yurt Dışı Kurumsal olmak üzere toplam 71.659 yatırımcıdan talep geldi.

Suwen hisselerinin talep toplama aşamasında gördüğü ilgi, yatırımcının sergilediği güven bize gurur ve güç verdi.

 

Bizi biz yapan değerlere sarılarak yolumuza devam edeceğiz. Müşteri memnuniyetine odaklanmaya devam etmeyi amaçlıyoruz. Özgün tasarımlara sahip 1.500’e yakın ürün içeren geniş ürün yelpazemizle kadınların yanında olarak hayatlarını kolaylaştırmak isteriz. Yenilikçiliğe ve katma değer yaratmaya inanıyoruz. Paydaşlarımızla tüm ilişkilerimizi dürüstlük, şeffaflık ve kazan-kazan ilkeleri temelinde sürdürmek isteriz.

Kendimize ve yaptığımız işin kalitesine inanıyoruz.

 

Aramıza katılan tüm yatırımcılarımıza teşekkür ederiz.

Saygılarımla,

 

Birol Sümer

Yönetim Kurulu Başkanı